Elewacje z klinkieru od zawsze kojarzona jest z tradycją architektury europejskiej. Klinkier z roku na rok staje się coraz bardziej popularny i modny również   w Polsce. Nowoczesne metody produkcji sprawiły, ze współczesna kształtka klinkierowa może przybierać różne odcienie w zależności od kąta i intensywności padającego światła. Niekonwencjonalne sposoby łączenia różnych kolorów i powierzchni lica pozwalają uzyskać nowy, oryginalny efekt wizualny.


   Spójność formy, funkcjonalność, elegancja, pozwalają doskonale łączyć ją z innymi materiałami budowlanymi. Cegła klinkierowa to dobry pomysł na wykończenie nieruchomości. Elewacja klinkierowa zapewnia ochronę przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych. Kształtka klinkierowa używana do wykonania elewacji jest trwała, wytrzymała, odporna na korozję biologiczną, ognio i mrozoodporna. Klinkier należy do materiałów budowlanych najbardziej odpornych na warunki zewnętrzne, co w prosty sposób przekłada się na wieloletnią ochronę budowli. Elewacja z klinkieru pozostaje na długie lata piękna i nie potrzebuje konserwacji. Powstała w procesie wypalania trwała powierzchnia kształtki klinkierowej nie pozwala wniknąć zanieczyszczeniom. Dzięki temu klinkier jest niebywale odporny. Kolor pozostaje równie trwały, jak sama kształtka klinkierowa. Dodatkowo naturalny materiał zapewnia właściwy mikroklimat i zwiększa właściwości termoizolacyjne budynku. Elewacje z klinkieru  Cegła klinkierowa jest również bardzo dekoracyjna, dzięki czemu okazale prezentuje się na ścianie budynku.

  Nowoczesna forma klinkieru zapewnia tradycyjne walory tego materiału wraz z nowymi możliwościami zastosowania. Jest to płytka klinkierowa. Klinkier         w nowej formie stosowany w systemie dociepleń INFATEC® daje nieograniczone możliwości.

  
klinkier large

 

   

 

 

karta techniczna

 

glowna